Kredi Kartıyla Veya Debit (Banka) Kartıyla Btc Satın Almanın 6 Yolu

Kredi Kartı İle bitcoin

Bitcoine sahip olmanın birçok farklı yolu vardır. Bitcoin almanın en hızlı yolundan biri de kredi kartı veya banka kartı ile alım gerçekleştirmektir. Birkaç yıl önceye kadar karmaşık olan bu işlem, artık günümüzde oldukça basit bir hal almış bulunmaktadır.

Birçok şirket B.T.C için kredi veya banka kartları üzerinden ödeme kabul etmektedir. Banka kartı ile bir B.T.C satın almak, B.T.C’e hızlı bir şekilde alım yapmaya ihtiyacınız varsa en iyi bir yöntemlerden birisidir.

Banka kart ile kredi kartı arasındaki en temel fark, kartların para çektiği yerlerdir. Bir debit kart kart sahibinin mevduat hesabındaki parayı kullanırken bir kredi kartı ise kredi hesabınızı kullanır.

Debit kartlar nakit yerine kullanılabilir. Debit kart yalnızca hesap sahibinin bankada parası varsa kullanılabileceği bir karttır.

Kredi kartıyla B.T.C satın almak istiyorsanız bunun için birçok aracı site bulunmaktadır. Bu platformları kullanırken güvenlik ve işlem ücretine dikkat ederek 5 dakika içinde B.T.C satın alabilir ve ödeme gerçekleştiği anda B.T.Cleri belirtilen BTC adresine gönderebilirisiniz.

Kredi kartı ile B.T.C alım-satımına olanak tanıyan platformların birçoğu güvenli alışveriş imkanı sunmaktadır.

Borsaların ülkenizde kredi kartı alımlarını ya da kullandığınız kartı destekleyip desteklemediğini kontrol etmelisiniz. Çoğu borsa sadece VISA ve MasterCard kredi ve banka kartlarını kabul etmektedir.

Kredi veya banka kartı kullanarak Bitcoin almak  borsalara göre farklılık gösterse de, temelde üç adımdan oluşmaktadır.

1. Bir borsa hesabı açın: Bulunduğunuz bölgede kredi veya banka kartıyla Bitcoin alımlarını destekleyen bir borsa seçerek hesap açtırmalısınız.

2. Hesabınızı doğrulayın: B.T.C almadan önce Kredi kartı veya banka kartıyla, hesabınızı doğrulayıp kişisel bilgilerinizi yüklemeniz gerekmektedir. Onaylandıktan sonra, kredi kartınızla B.T.C alabilirsiniz.

3. B.T.C Emrini Gerçekleştirin: Borsa hesabınıza giriş yaptıktan sonra kredi/banka kartıyla BTC alma seçeneğini seçin, sonra gerekli olan tüm bilgileri doldurup işlemi onaylayın. Ardından B.T.C’ler oldukça kısa bir sürede hesabınıza yatırılacaktır.

Doğrulama Olmadan B.T.C Satın Almak

Hükümetler, kripto para alanına daha katı düzenlemeler getirirken kripto para borsası Poloniex, kripto para endüstrisi ile ters yönde radikal bir karar alarak platformu kimlik doğrulama yapmaksızın kullanıma olanak sağlamıştır.
Poloniex, limit olmaksızın alım-satım ve para yatırma işlemlerinin yapılabileceği, günlük olarak 10.000 dolara kadar olan para çekme işlemlerinin de kimlik doğrulama olmadan yapabileceğini açıklamıştır.

Açıklamaya göre, tüm müşteriler bir e-posta adresi ve şifre ile hesap oluşturabilir, alım satım işlemini gerçekleştirebilir.

Kimlik doğrulaması yapan kullanıcılar ise yarışmalara katılma, staking hizmetlerinden yararlanma ve Trollbox’a erişme gibi avantajlar elde edebileceklerdir.

Poloniex’in kararı, kripto para alanında müşterini tanı kapsamında KYC (Know Your Client-Müşterini Tanı anlamına gelen ve yatırım danışmanlarının müşterileri hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayan standart  form) ve kara para aklamayı önleme prosedürlerini katı bir şekilde uygulamaya dönük küresel kararların alındığı dönemde ortaya çıkmıştır.

Bunların yanında hükümetler, yeni FATF G-7 ülkeleri (ABD, Japonya, Almanya, Fransa, İngiltere, İtalya ve Kanada) tarafından karapara aklamanın uluslararası alanda önlenmesi amacıyla kurulan oluşumun kuralları ve AMLD5’in (Anti Money Laundering Directive), Avrupa Birliği tarafından düzenlenen 5’inci kara para aklama ile mücadele yönetmeliği ile daha katı düzenlemeler de getirmektedir.

Beklemeden B.T.C Satın Almak

B.T.C’i beklemeden ve hızlı bir şekilde alım yapmaya ihtiyacınız varsa bir B.T.C kredi kartı ile gerçekleştirebilrisiniz. B.T.C kredi kartı; yerel mağazalarda kullanılan diğer kredi kartlarıyla aynı olup diğer kartlar gibi BTC alabilirisiniz. Aralarındaki tek fark, kartınızı dolar veya euro gibi para birimleriyle doldurmak yerine bir B.T.C cüzdanı kullanarak BTC sahibi olabilirsiniz.

Kart, ödeme yapmak için her kullandığınızda cüzdanınızdaki BTC’yi desteklenen bir itibari para birimine dönüştürmektedir.

Bir B.T.C kredi kartının en büyük avantajı, ister çevrimiçi ister bir gerçek mağaza olsun, geleneksel banka kartlarını kabul eden herhangi bir yerde B.T.C saklama alanınızdan harcama yapmanıza olanak sağlamasıdır.

3D Olmadan B.T.C Almak

Xfera ile dünya çapındaki bankalardan ve finans merkezlerinden doğrulama olmadan kripto paralarınızı Visa veya MasterCard banka kartı veya kredi kartı ile satın alabilirisiniz.

ID 2020 Olmadan Bitcoin Satın Almak

Microsoft'un kurucusu Bill Gates’in liderlik ettiği ID2020 projesi ile amaçlanan şey, evrendeki her bir insana dijital kimlik vererek haklarını korumak olarak ifade edilmektedir.

Dijital kimliği bir hak ve gereklilik olarak değerlendirilen projede; herhangi bir tek varlığa ait olmayan bir bilgisayar kümesi tarafından yönetilen, zaman damgalı bir dizi veri kaydı olan blockchain temelli ilk dijital kimlik tanıtılmıştır.

Günümüzde dünya genelinde büyük bir belirsizliğe sebebiyet veren koronavirüs pandemisinin bu projeye indirekt yoldan destek olması birtakım soru işaretlerini beraberinde getirmektedir.

ID2020 projesine göre dijital kimlikler çip kullanılarak kullanıcılara verilecek, kullanıcılara göre tanımlanan kimlikler söz konusu çiplere yerleştirilecek ve aşıyı yaptıranlar her türlü hizmetten ve uygulamadan yararlanabilecekken aşı olmayanlar ise birçok hizmetten yararlanamayacaktır.

İşte tam da ID2020 projesinin konuşulduğu bir dönemde koronavirüs pandemisinin patlak vermesi akıllarda birçok soru işaretleri oluşturmuştur.

 B.T.C Hızlıca  Doğrudan Satın Almak

-Bitcoin’i doğrudan ve hızlı almanın en kolay yolu; B.T.C satan kişiden doğrudan satın almaktır. Alıcı ve satıcıyı buluşturan üçüncü bir taraf olmadığından, işlemler güven esasına göre gerçekleştirilmektedir.

-Sosyal medya gruplarına üye olarak orada B.T.C satan kişilerle temasa geçip B.T.C alım satımı gerçekleştirebilirsiniz.

-İnternet’ten doğrudan B.T.C alma olanağının yanı sıra, daha hızlı erişim sağlayan diğer  bir seçenekte, bankamatikler gibi çalışan gerçek B.T.C otomatlarıdır. B.T.C ATM'leri  gittikçe yaygınlaşmakta ve nakit parayla değiş tokuş edilebilmektedir.

-Hizmetiniz karşılığında size B.T.C sunan çok sayıda platform ve web sitesi sayesinde de hızlı ve doğrudan BTC sahibi olabilirsiniz.


Paylaş

Makale.biz.tr whatsapp numarası