TANITIM FAALİYETLERİNİZ İÇİN UYGUN ÇÖZÜMLER

Tanıtım Nedir? Tanıtım; bir firmanın, bir kurumun başta kurumsal kimliği olmak üzere ürettiği ürün ya da hizmetin; özelliklerini, üretim aşamalarını ve hedef kitlenin ilgisini çekeceğini düşündüğü diğer hususları, çeşitli vasıtalarla yine hedef kitleye aktarmasıdır. Günümüzde tanıtım hem ticari faaliyet gösteren firmalar açısından hem de hizmet üreten kurumlar açısından vazgeçilmez bir unsur olarak ön plana çıkmaktadır. Çünkü firmalar, kendilerini yeterli ölçüde hedef kitlelerine anlatamadığı sürece, faaliyet gösterdikleri alanda başarılı olmaları çok mümkün görünmemektedir.

Peki; Tanıtım için hangi yöntemler kullanabilir?

Afişler-Posterler, Antetli Kâğıtlar, Bloknotlar bu alanda kullanabilecek etkili materyallerdendir.

İşte bu noktada firmamız, teknolojik alt yapısı ve tecrübeli personeli ile tanıtım ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere geniş ürün yelpazesi ile hizmet vermektedir. Şimdi bu materyallerin özelliklerini, tanıtım açısından önemini ve bu konuda firmamızın sunduğu hizmetleri inceleyelim.

{C}1.     {C}Afiş-Poster Nedir? Afiş-Poster Nasıl Hazırlanır?

Afişler-Posterler; bir ürünün, hizmetin tanıtılması veya istenilen bir mesajın duyurulması maksadıyla, insanların yoğun olarak kullandıkları açık ya da kapalı alanlara asılan ilanlardır. Bunlar çeşitli kâğıt türlerine baskılanabildiği gibi kumaş üzerine de baskılanabilmektedir.

      Afişler, bilinen en eski tanıtım araçlarından biri olmasına rağmen günümüzde halen etkinliğini sürdürmektedir. Örneğin; Eski Yunanlılar tarafından halka duyurulmak istenen mesajlar tahta tabletlere kazınarak meydanlara asılmıştır. Eski Romalılar tarafından da ticaret ile ilgili duyurular kireç kullanılarak hazırlanan duvar panolara yazılarak halka duyurulmaya çalışılmıştır. Zaman içinde matbaanın bulunmasıyla kâğıt üzerine basılan afişler insanların sesini duyurabilmesinin etkili yollarından biri olmuştur.

       Günümüzde afişler önemli bir tanıtım aracı olmasının yanı sıra bir sanat kolu olarak da karşımıza çıkmaktadır. Bu yönüyle afişler, basit görünmekle birlikte pek çok detayı bünyesinde barındırmaktadır.

Afiş-Poster Nasıl Hazırlanır?

      Afişler, yazı ve resmin uygun şekilde harmanlanmasıyla meydana getirilmektedir. Amaç hedef kitlenin dikkatini çekebilmektir. Seçilen kelimeler, resimler ve bunların birbiriyle uyumu çok önemlidir. Yani her asılan afiş aynı etkiyi doğurmamaktadır. Bu bakımdan, hazırlanan afişler için birincil ölçüt fark edilebilir olmasıdır. Fark edilebilir olabilmesi için de bazı özellikleri taşıması gerekmektedir. Afiş reklamının okunabilir ve anlaşılır olması, sayfa düzeni, kullanılan slogan ve grafiklerin uyumu bu özelliklerden bazılarıdır.

      Afişler, çeşitli online ve ücretsiz programlara amatör olarak hazırlanabilmekle birlikte ticari firma ve kurum tanıtımlarında kullanılan afişler için profesyonel destek gerekmektedir. Bu noktada firmamız, her türlü kâğıt boyutundaki afiş ihtiyacınızın tasarımı ve baskısı konusunda profesyonel hizmet vermeye devam etmektedir. Hedef kitlenin seçiminden uygun resim ve sloganın oluşturulmasına; uygun kâğıt boyutunun belirlenmesinden uygun kâğıt türünün belirlenmesine kadar afiş ve poster ile ilgili her konuda uygun fiyata hizmet vermekteyiz. Türkiye’nin her yerinden verebileceğiniz siparişlerinizi; uygun fiyat ve kalite garantisiyle en kısa sürede hazırlayıp adresinize gönderebilmekteyiz. Detaylı bilgi için web sitemizden ya da sosyal medya hesaplarımızdan her zaman irtibata geçebilirsiniz.

{C}2.     {C}Antetli Kâğıt Nedir? Antetli Kâğıt Neden Önemlidir?

Antetli kâğıt; ticari firma ya da kurumların tüm yazışmalarında kullandığı ve üzerinde logolarının, iletişim bilgilerinin bulunduğu resmi evraklardır.

Peki basit gibi görünen antetli kağıtların ticari hayattaki önemi nedir? Firmalar neden antetli kağıt kullanmalıdır? Şimdi bu soruların cevaplarını bulmaya çalışalım.

Ticaret hayatında firmaların baş etmeleri gereken en önemli konulardan biri de rekabettir. Günümüz iletişim çağında rekabet öylesine zorlaşmıştır ki, bu koşulara ayak uyduramayan firmaların ticaret sahnesinden silinmesi kaçınılmaz olmaktadır. Ekonomi bilimi rekabet edebilmenin iki yolunu göstermektedir.

Birincisi; maliyetleri bir şekilde düşürerek daha ucuza pazarlamaktır.

İkincisi; emsallerine göre fark yaratarak pazarlamada üstünlük sağlamaktır.

Ancak unutulmamalıdır ki bunların yanı sıra, firmaların ticari hayatta sahip oldukları imaj ve kurumsal kimlik rekabet konusunda çok büyük avantajlar sağlamaktadır. İnsanların alışveriş tercihlerini çoğu zaman firmaların imaj ve kurumsal kimliklerine göre yönlendirdikleri yadsınamaz bir gerçektir. Yani firmaların hedef kitleleri üzerindeki imajı son derece önemlidir. Hedef kitlesi nezdinde profesyonel ve kurumsal bir duruşu bulunan firmalar her zaman rakiplerinize göre bir adım önde bulunmaktadır.

Antetli Kağıtlar Nasıl Tasarlanır?

Genel olarak, firmaların kurumsallığı ve profesyonelliği açısından çoğunlukla markanın şirketi temsil ettiğini düşünülmektedir. Markalar firmaları temsil etmekte önemli bir araç olmakla birlikte, diğer bazı araçlarla da markalar desteklenmek zorundadır. Bu araçların başında da antetli kağıtlar gelmektedir. Yazışmalarda kullanılan bu antetli kağıtlar, ulaştıkları yerlerde gerek tasarımları, gerekse basıldıkları kağıt kalitesiyle firmalar hakkında olumlu ya da olumsuz bir imaj oluşturmaktadır. Dolayısıyla, antetli kağıtların tasarımı ve kullanılan kağıt kalitesi de firma kurumsal kimliği açısından önem arz etmektedir.

Kullanılan yazı renkleri ve fontları; firma logosu ve bilgilerinin kâğıda uygun boyutlarda ve konumda yerleştirilmesi; sade, anlaşılır ve özgün tasarımların kullanılması; doğru kâğıdın seçilmesi, tasarımda dikkat edilmesi gereken başlıca özelliklerdir.

Bu açıdan, antetli kâğıtların ve tasarımının firmalar için öneminin bilincinde olan firmamız, sahip olduğu teknoloji ve tecrübe ile tasarım aşamasından baskı aşamasına kadar her konuda kaliteli ve uygun fiyata hizmet vermektedir. % 100 lazer garantili, 100 g / m2 ya da 120 g / m2 kağıt seçeneklerinin yanı sıra folyo engelleme veya kabartma gibi bir dizi özel efekt seçenekleriyle Türkiye’nin her yerinden verebileceğiniz siparişlere en kısa sürede cevap vermekteyiz. Detaylı bilgi için web sitemizden ya da sosyal medya hesaplarımızdan her zaman irtibata geçebilirsiniz.

{C}3.     {C}Bloknot Nedir?  Ne Amaçla Kullanılır?

Bloknotlar, günlük hayatta unutmak istemediğimiz bazı hususları not etmemize yarayan, yaprakları kolayca çıkarılabilecek şekilde tasarlanmış pratik not defterleridir. Pazarlama aracı olarak bloknotlar ise; hedef kitlesinde pazarlama yapılan potansiyel müşteriler ve gerçek müşterilere uzun süreli bir tanıtım imkânı sağlayan küçük defterlerdir. Küp yapılı, Spiralli yapılı ve Taş yapılı bloknot çeşitleri bulunmaktadır.

Bloknotlar Ne Amaçla Kullanılır?

Hayatın her alanında, evlerde bile bazı durumlarda not almaya ihtiyacımız olabilir. Hangi konuda olursa olsun aklımızda tutamayacağımız önemli bilgileri, telefon numaralarını kısacası önemli ve unutulmaması gereken her şeyi not almak için bloknotlara ihtiyaç duyulur. Pratik ve kolay taşınır olmaları sayesinde özellikle yoğun iş hayatına sahip kişiler ve öğrenciler için bloknotlar vazgeçilmezdir.

Bu kadar sık kullanılan ve sürekli insanların elinin altında bulunan bir materyalin tanıtım ve pazarlama maksadıyla kullanılması kaçınılmazdır. Firma logo ve iletişim bilgilerinin sürekli insanların gözünün önünde olmasını sağlaması sayesinde bloknotlar bu alanda sıkça kullanılmaktadır. Öyle ki, iyi tasarlanmış bir bloknotun firma kurumsal kimliğine ve hedef kitle nezdindeki imajına katkıları tahminlerin çok üzerindedir. Bu sebeple, halen birçok prestijli firma bloknotları bir tanıtım ve pazarlama aracı olarak kullanmakta ve bu sayede firma değerini yükseltmektedir.

Benzer tanıtım araçlarında olduğu gibi bloknotlar konusunda da firmamız sahip olduğu tecrübe ve teknoloji ile kaliteli hizmet vermeye devam etmektedir. Tamamen sizin ihtiyaç ve isteklerinize göre tasarladığımız bloknotları istediğiniz boyutlarda ve şekilde üretebilmekteyiz. Standart kalıplar yerine firmalara özel kalıplarla kurumsal kimliğinizi de yansıtabileceğiniz özgün tasarımlar gerçekleştirmekteyiz. Türkiye’nin her yerinden verebileceğiniz istediğiniz sayıdaki siparişlerinizi en uygun fiyata sizler için en kısa sürede hazırlamaktayız. Bunlar ve daha fazlası için her zaman web sitemizden ve diğer sosyal medya hesaplarımızdan irtibata geçebilirsiniz.

 

 


Paylaş

Makale.biz.tr whatsapp numarası